На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како се одвива грабеж во една аптека во Капиштец.

Како што може да се види на видеото вооружено лице влегло во аптеката и вперило пиштол кон една од вработените. На снимката се гледа како вработената во аптеката му го дава прометот од касата на крадецот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.