Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски денеска изјави дека утрово во 5 часот е лишена од слобода 23-годишната П.И. под сомение дека му нанела убодна рана на невенчаниот сопруг.

–Утрово во 05 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода 23 годишната П.И. од Велес поради сомнение дека околу 02:20 часот во семејната куќа на ул.„Максим Горки“ со остар предмет му нанела убодна рана на нејзиниот невенчан сопруг А.Р.(40) по што починал, изјави Додевски.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт. Извршен е увид на местото на настанот и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.