На 28.10.2022 во 17:30 часот во Полициска станица Гази Баба, Ф.А.(45) од с.Сингелиќ, скопско пријавил дека во 12:00 часот во с.Сингелиќ, едно лице кое носело со себе нож упатувало закани и агресивно се однесувало кон неговиот син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.