Околу 16 часот со нож избодено е 18 годишно момче во Скопје пренесе „Центар.мк“.

Според информациите инцидентот се случил додека момчето било во автобус бр. 56, во скопско Бојане. Момчето итно со болничка кола е префрлено во болницата 8-ми септември во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.