Вчеравечер во 21.15 часот на патот во село Долни Дисан, неготинско, Д.Р.(33) од село Долни Дисан, управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, удрил во објект – колонијална продавница.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кавадарци.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.