На 29 март, околу 20:40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.К.(41) од тетовско село, кој претходно бил пријавен од неговата 35-годишна сопруга дека физички ги нападнал неа и неговата мајка.

Според пријавеното, во нападот користел и метален предмет.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и против него ќе следува поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.