Вчераутро било пријавено дека во Охрид на улицата „АСНОМ“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „опел мерива“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Г. (69) од Охрид, и велосипед управуван од Б.С. (23) од Охрид.

Б.С. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Општата болница Охрид.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.