Н.А. (32) од Радовиш, управувајќи патничко моторно возило „мердецес“ со швајцарски национални ознаки, вчера во 2:00 часот изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот на булеварот „Александар Македонски“ во Радовиш, по што удрил во билборд на бензинска пумпа.

Со повреди се здобиле Н.А. и сопатниците И.И.(32) од Радовиш и Т.Б.(22) од село Ораовица, кои биле пренесени во Клиничка болница Штип.

Извршен е увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.