Во селото Студеничани синоќа возач на „голф 2“ со ретровизорот удрил во малолетничка по што побегнал.

Повреденото девојче се движело по улицата пред автомобилот да удри во неа, а настанот во полиција го пријавил татко ѝ.

Полицијата приведе 28-годишен скопјанец против кого ќе биде поднесен соодветен поднесок по целосното документирање на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.