Неодамна полицијата фатила три големи камиони-миксери за бетон, сопственост на фирмата на поранешниот охридски советник од ДУИ Нефи Усеини, кои не биле регистрирани со месеци, години, дознава „Сакам да кажам“. Рекордот на фатените возила е камион со истечена регистрација пред 6 години, сопственост на друга фирма.

Од нив СВР Скопје фатило најмалку едно, СВР Тетово осум, СВР Струмица 10, СВР Штип пет нерегистрирани возила повеќе од 6 месеци, кои најнормално си биле возени во сообраќајот, од страна на возачите-сопственици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.