СВР Струмица поднесе кривична пријава против 24- годишниот М.Г од Радовиш поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

Пријавениот со мобилен телефон направил фотографии од медицинска документација на Ј.Д., по што, со закана дека наведените фотографии ќе ги прикаже на трети лица, а подоцна и го сторил, ја принудил Ј.Д. во два наврати да му даде 15.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.