Синоќа околу 23 часот во Полициската станица било пријавено дека на бензинска пумпа во с. Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со прилепски регистарски ознаки, платил за полнење гориво со три фалсификувани банкноти од по 1000 денари, по што го напуштил местото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.