На регионалниот пат Р-1305 во близина на с.Белче на место викано „Белечки кривини“, вчера патничко моторно возило „опел“ со демирхисарски регистарски ознаки, управувано од Н.П.(33) од с. Мренога, демирхисарско излетало од коловозот.

По незгодата на Н.П. во Клиничка болница Битола му биле констатирани тешки телесени повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициско Одделение Демир Хисар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.