Уапсените браќа од Кичево, кои важеле за страв и трепет во градот се Ариф и Шпенд Алили. Тие се уапсени на булевар во центарот на градот, под обвинение за трговија со дрога.

Ариф е бивш полицаец кој во 2017 година бил избркан од МВР поради користење на хероин.

Порталот „Медиа.мк“ објави ексклузивна снимка од акцијата за апсење на двајцата кичевци кои го тероризирале градот подолг период.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.