На 22.08.2020 околу 20.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје бил пронајден починат В.Ч.(51).

-Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, информирааат од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.