денеска, во соработка со локалната противпожарна единица изгасиле опожарена куќа во Берово.

Покрај во спасувањето на опожарената куќа, словенечките пожарникари учествуваа и во гаснењето на шумскиот пожар во Малешевско-пијанечкиот регион.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.