Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција на подрачјето на Центар денеска го лишија од слобода Ф. П. (70) од Скопје, за кого била распишана централна потерница за издржување казна затвор, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР, информираат дека Ф.П. бил приведен во полициска станица по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.