– На 10.08.2020 во 03.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„АВНОЈ“ го лишиле од слобода М.Н.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

– На 10.08.2020 во 01.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Коста Новаковиќ“ ја лишиле од слобода Е.Г.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

– На 10.08.2020 во 01.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Анкарска“ го лишиле од слобода Б.Ф.(41) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени прашкаста материја и марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

– На 09.08.2020 во 22.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје на кеј „Димитар Влахов“ го лишиле од слобода А.Џ.(29) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

– На 09.08.2020 во 16.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Кочо Рацин“ го лишиле од слобода Б.Ј.(37) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

– На 09.08.2020 во 17.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Н.Т.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.