Вчера попладне во СВР Скопје, Н.Ц.Ј.(38) од Скопје пријавила дека од дома самоволно заминала нејзината ќерка Н.Н.Ц.(17) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.