На 06.05.2019 година во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 13 часот на улицата „Иван Цанкар“, К.Ѓ. (50) од Скопје физички нападнала 16-годишен малолетник. Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Од МВР информираат дека вчера бил претепан уште еден малолетник.

-Во 17.15 часот во СВР Скопје, Г.Т.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 14. часот на булеварот „Видое Смилевски Бато“ нејзиниот 14-годишен син бил физички нападнат од две лица. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.