Вчера околу 15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, В.В. (49) од Скопје пријавила дека нејзиниот брат М.С. (61) од Скопје се оддалечил од дома и дека има сознанија дека отишол во Бугарија.

Направени се проверки и утврдено е дека лицето ја напуштило земјава кон Бугарија и се преземаат мерки за негово пронаоѓање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.