Вчера околу 23.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода ја лишиле С.Р. (30) од Скопје, затоа што на ул.„Мара Угринова“, додека се превезувала во возило со И.Н.(45) од Гостивар, му одзела паричник со пари.

Таа била задржана во Полициската станица Гостивар, а парите му биле вратени на С.Н..

Се расчистува случајот и против С.Р. ќе следува поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.