Скопјанка била приведена откако се однесувала агресивно кон полицијата пред вакцианлниот центар во Скопје.

Како што соопшти МВР, вчера во 10.00 часот во Спортски центар „Борис Трајковски“ од полициски службеници од СВР Скопје била приведена Б.К.(43) од Скопје, бидејќи го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници.

Против пријавената ќе биде поднесен соодветен поднесок

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.