Вчера во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански”, во автобус на ЈСП, управуван од И.Б.(52) од Скопје, паднала патничка С.А.(61) од Скопје.

С.А. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски”. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.