Дваесет и петгодишната А.А. од Скопје вчера пријавила дека околу 4:50 часот во ноќен клуб на булевар „Партизански одреди“ во Скопје била физички нападната од страна на Н.Н.(26) од Скопје.

По преземени мерки поднесен е соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.