Триесетичетири годишна скопјанка била нападната во автобус на Битпазар. Во билтенот на МВР стои:

На 19.02.2021 во 11:50 часот Т.Р.(34) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар во автобус била физички нападната од три лица. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.