Вчераутро околу 09 часот, В.Д. (52) од Скопје, пријавила дека истиот ден околу 08часот на улица “Франклин Рузвелт“ во Скопје, по претходно недоразбирање во сообраќајот, била физички нападната од страна на непознато лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.