Синоќа околу 22 часот, Ж.Г. (38) од Скопје, пријавила дека додека била во домот на А.С. (30) во село Сопиште – скопско, тој физички ја нападнал и и го одзел мобилниот телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.