Ноќеска околу 02.30 часот, И.Ц. (36) од Скопје пријавила дека на ул. Горно Лисиче пред угостителски објект била физички нападната од М.Т. (31) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.