На 25.09.2021 во 15.22 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.20 часот на бул.„Кочо Рацин“, пред станот во зградата во која живее, М.И.(65) од Скопје била физички нападната од соседот Л.У.(44).

На Л.У. му бил сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.