Пензионерка од СКопје била нападната во нејзиниот дом. Според МВР вчера во 07.40 часот во СВР Скопје, И.Л.(83) од Скопје пријавила дека две лица во нејзината куќа на подрачјето на Влае физички ја нападнале со тврд предмет, при што ѝ одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.