Вчера во СВР Скопје, Х.И. (31) од Скопје пријавила дека во вторникот околу 23 часот во нејзиниот дом дошол Љ.К. (29) од Скопје (пријател на нејзиниот сопруг) и се обидел да ја повреди неа и нејзината малолетна ќерка.

Љ.К. бил приведен во Полициската станица Гази Баба и по целосно документирње на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.