33-годишна жена од Скопје пријавила дека К.М., со кого била во љубовна врска, извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа од МВР во дневниот билтен.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.