Во СВР Скопје вчера 43-годишна скопјанка  пријавила дека на 24 септември и во средата, во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг И.С.(45) од Скопје.

Според пријавеното, тој подолг период ѝ се заканувал и физички ја малтретирал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.