На 03.06.2022 во 19.20 часот Б.П.(45) од Скопје пријавил дека околу 15.15 часот на почетната станица на жичарницата Средно Водно тој и неговиот колега С.Е.(37) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.