Вчера попладне во Полициската станица Гази Баба, Ф.К. (21) од Скопје пријавил дека бил физички нападнат од Е.А., М.И., двајцата од Скопје.

Според пријавеното, тие барале од него да им препише движен и недвижен имот, а кога отишле пред нотарска канцеларија, лицата побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.