На 02.07.2020 околу 18:00 часот од полициски службеници од СВР Скопје на автопат Скопје – Велес, кај населба Хиподром, бил пронајден и вратен дома С.П.(37) од с.Црешево.

На 01.07.2020 бил пријавен од неговиот татко Б.П.(76) од с.Црешево дека се оддалечил од домот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.