Вчера во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено во полиција починато лице.

На подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост на С.И.(36) додека местел клима уред, најверојатно од струен удар починал Љ.Б.(58) од Скопје, информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено во судска медицина за обдукција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.