Вчера попладне на улица „Цветан Димов“, општина Чаир, А.К. (40) од Скопје агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

А.К. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.