Ноќеска, С.С. (60) од Скопје, пријавил дека вчера околу 19 часот во холот на Транспортен Центар – Скопје, бил физички нападнат од страна на едно лице кое го познавал.

Пријавителот потоа се упатил во Градската општа болница “Свети Наум Охридски“, каде од страна на лекар му биле констатирани телесни повреди.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.