Вчера на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен С.М. (27) од скопското село Орланци, затоа што при проверка било утврдено дека се наоѓа на Стоп листата со мерка „Апси“ по барање од СВР Скопје.

Во 17 часот лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.