Скопјанец среде бел ден бил нападнат во угостителски објект во Старата скопска чаршија.

МВР информира дека вчера во 15 часот и 30 минути 22-годишниот М.С. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот во угостителски објект во Старата чаршија бил физички нападнат од Б.Г.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.