Поради тоа што физички нападнал и со нож се обидел да повреди полицајци кои вршеле службени дејствија, вчера попладне бил уапсен Ф.Х.(41) од Скопје.

Ф.Х. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.