Вчера околу 14 часот во Куманово на бул. „3-та Македонска ударна бригада“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М. (72) од Скопје удрило во У.С. (47) од Куманово, која била пренесена во болницата во Куманово.

Увид на лице место извршила екипа од СВР – Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.