Ноќеска околу 02 часот по полноќ, З.Т. (56) од Скопје пријавил дека вчера околу 23 часот, во фирма на улица “Перо Наков“ во Скопје, по претходна расправија, физички бил нападнат од негов колега М.Н..

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.