Вчера во Полициската станица Чаир, Д.И. (49) од Скопје пријавил дека од дома заминала неговата сопруга С.В. (39) заедно со нивните две малолетни деца.

Според евиденцијата на МВР, С.В. претходно заедно со децата неколку пати го напуштала домот поради претходни семејни недоразбирања.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.