Вчера попладне во СВР Скопје Џ.А. (50) од Скопје пријавил дека од домот заминала неговата ќерка Џ.В. (15), која претходно повеќе пати се оддалечувала и била враќана.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.