Вчера околу пладне на ул. „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Ќ.Х. (46) од Скопје поради тоа што упатувал закани кон вработени и сопственик на маркет на наведената улица.

Ќ.Х. бил приведен во Полициската станица Гази Баба и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.