Ноќеска, десетина минути по полноќ, во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул. „Мито Хаџивасилев Јасмин“ едно лице се самозадоволувало пред неа и се обидело да ја повлече до него.

Според пријавеното, таа го оттурнала и успеала да избега кога застанал лифтот. Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.