Ноќта кон понеделникот, половина час по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ имало повредено лице.

По преземени мерки било констатирано дека се работи за 65-годишниот М.Б. од Скопје кој изјавил дека бил физички нападнат од две лица кои му одзеле пари и телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.